Przekładnia DIWA.3E – prospekt 2004 pl

dodane 24 lut 2010 przez w kategorii D3E, Foldery

DIWA_3_POL

Prospekt przekładni DIWA 3, wydanie 2004 w języku polskim.

Trzecia generacja przekładni D851 i następca przekładni D854.3E przeznaczona do współpracy z silnikami o mocy 220 kW  i momencie 110 Nm. Pomiędzy silnikiem i przekładnią zamontowano tłumik drgań skrętnych Hydrodamp służący do tłumienia skrętnych drgań wału silnika. Pozwoliło to na spokojniejszą pracę przekładni i poprawiło komfort przełączeń.

Wykorzystano w niej przekładnię hydrodynamiczną systemu Weinrich o przeciwbieżnych wirnikach pompy i turbiny i zewnętrzny rozdział mocy realizowany w jednym z mechanizmów planetarnych umieszczonym po stronie wejściowej przekładni. Przekładnia posiada trzy biegi jazdy do przody realizowane w mechanizmach planetarnych po stronie wejściowej oraz bieg wsteczny uzyskiwany w mechanizmie planetarnym po stronie wyjściowej.

Przekładnia hydrodynamiczna służy także jako wydajny retarder. W przekładni D854.3/3E po raz pierwszy zastosowano sterowanie elektroniczne cyfrowe umożliwiające realizowanie wszystkich funkcji przekładni w postaci programowej. Przekładnie te stosowano w autobusach miejskich i wagonach motorowych.